V okviru projekta bomo organizirali poglobljen mednarodni trening s kreativnimi pristopi za spopadanje z novimi neenakostmi za mladinske delavke_ce, aktivitke_e, strokovnjakinje_e s področja globalnega učenja in kritične prostovoljske organizacije.

Na dvodelnem izobraževanju v Sloveniji bodo vključene osebe iz 3 držav, Slovenije, Hrvaške in Latvije, ki bodo raziskovale zgodovino, intersekcijo neenakosti in nove realnosti le-te v vseh treh državah in globalno. Na drugem treningu bomo preizkusile_i in oblikovale_i inovativne pristope, kot so gledališke in druge umetniške tehnike za povezovanje skupin in naslavljanje neenakosti za delo z mladimi in skupinami ljudi. Na drugem trneingu bomo šle_i skozi etično komunikacijo in ustvarile_i multimedijski paket o novih neenakosti, ki  bo pomagal razumeti in naslavljati tudi ljudi izven treninga. Raziskovale_i bomo, kako kolektivno ozaveščati in se osredotočiti na kolektivno skrb najranljivejših. Po obeh delih usposabljanja bodo vključene osebe opremljene  z intersekcijskim znanjem o vzrokih in posledicah neenakosti, njeni zgodovini, kako jo obravnavati, kako nagovarjati ljudi, ki jih neenakost prizadene, kako jo obravnavati v javnosti ali medijih in kako ukrepati  z ustvarjalnimi sredstvi, ki gradijo skupnost in pozitivno vplivajo na duševno zdravje.

NASLOV PROJEKTA (ORIGINALNO): Nove neenakosti (Vizualizacija prihodnjega sveta – multimedijski priročnik za spopadanje z novimi neenakostmi za mladinske delavce, strokovnjakinje s področja globalnega učenja in kritične prostovoljske organizacije)

KONTAKT: Barbara Vodopivec (barbara@humanitas.si)

TRAJANJE PROJEKTA: 1. 8. 2022 – 30. 11. 2023

FINANCER: Evropska unija (Erasmus+ KA153-YOU – Mobility of youth workers)

IDENTIFIKACIJSKA ŠT. PROJEKTA OZ. ŠT. POGODBE: 2022-1-SI02-KA153-YOU-000070751

PROJEKTNI PARTNERJI:

Financirano s strani Evropske unije. Izražena stališča in mnenja so zgolj stališča in mnenja avtorja(-ev) in ni nujno, da odražajo stališča in mnenja Evropske unije ali Evropske izvajalske agencije za izobraževanje in kulturo (EACEA). Zanje ne moreta biti odgovorna niti Evropska unija niti EACEA.