Na Društvu Humanitas bomo tudi v šolskem letu izvajali projekt Širimo solidarnost! Vabimo učitelje in učiteljice, da se nam pridružite! Prijave sprejemamo do 16.9.2024 – povej naprej!

Cilj projekta je spodbujati sprejemanje raznolikosti, razvijati razumevanje in empatijo do sočloveka. Učitelji in učiteljice boste skupaj z mladimi analizirali fotografije na teme diskriminacije in človekovih pravic ter jih skupaj s sporočili solidarnosti pošiljali posameznikom ali posameznicam v svoji skupnosti.

Ne čakaj, prijavi se danes  na barbara@humanitas.si, kjer smo na voljo tudi za več informacij.

Kako aktivnost poteka?

Izvedba aktivnosti v šoli traja dve do tri šolske ure, lahko pa tudi več. Fotografije, ki jih bodo mladi analizirali, so natisnjene na razglednico, na ozadje katere bodo napisali sporočilo solidarnosti ter jo poslali naključnemu ali izbranemu posamezniku v svoji skupnosti. Ta sporočila bodo mladi lahko pošiljali tekom celotnega šolskega leta. Med majem in junijem 2025 pa bodo prebirali sporočila solidarnosti, ki jih bodo nekateri prejemniki/ce poslali nazaj na naslov Društva Humanitas, mi pa jih bomo posredovali sodelujočim šolam. Ista dejavnost bo potekala tudi v šolah v Franciji, Španiji, Italiji, na Poljskem in Hrvaškem.

Kaj torej pridobite s sodelovanjem na projektu?

  • Brezplačno udeležbo na usposabljanju za učitelje/ice (okvirni termin izvedbe: januar 2025).
  • Mentorstvo pri izvajanju delavnic in uporabi projektnega priročnika z mladimi.
  • Sodelovanje v mednarodni akciji pošiljanja sporočil solidarnosti (med marcem in majem 2025).
  • Prebiranje sporočil solidarnosti, ki jih bodo prejemniki in prejemnice poslali nazaj (junij 2025).

O samem projektu lahko več izveste tudi v videih, ki se nahajajo tu: https://www.youtube.com/@fraternitycard6589 , več informacij pa najdete tudi na projektni spletni strani www.fraternity-card.eu. Seveda pa nam lahko za več informacij vedno tudi pišete!

Financirano s strani Evropske unije. Izražena stališča in mnenja so zgolj stališča in mnenja avtorja(-ev) in ni nujno, da odražajo stališča in mnenja Evropske unije ali Evropske izvajalske agencije za izobraževanje in kulturo (EACEA). Zanje ne moreta biti odgovorna niti Evropska unija niti EACEA.