Letošnja konferenca bo osredotočena na učenje za mir. V kontekstu aktualnega dogajanja po svetu ter nujnosti širših prizadevanj za izgradnjo družbe miru bomo raziskovali, kakšna je vloga pedagoginj in pedagogov v izobraževalnem procesu, ki vključuje učenje o celostnem razumevanju miru in prizadevanjih zanj.

Z učenjem in vzgojo za mir lahko pri mladih spodbujamo razvoj univerzalnih vrednot, na katerih temelji kultura miru: solidarnost, pravičnost, odgovornost, nenasilje ter sprejemanje raznolikosti in enakosti vseh ljudi. Poleg tega pri mladih krepimo veščine nenasilne komunikacije, kritičnega mišljenja o različnih oblikah nasilja in strukturah moči, dialoga in mirnega reševanja sporov ter jih podpremo pri sodelovanju za oblikovanje skupne prihodnosti, ki si jo želimo za nas in za bodoče generacije.

Osrednja gostja konference bo dr. Mari-Anne Okkolin, sociologinja in pedagoginja, izredna profesorica na področju sociologije izobraževanja in raziskav mednarodnega izobraževanja. Od leta 2020 dela kot vodilna strokovnjakinja pri finski nevladni organizaciji Peace Education Institute (fin. Rauhankasvatusinstituutti), kjer vodi izobraževanja in sodelovanje s šolami ter drugimi izobraževalnimi ustanovami na temo enakosti in pravičnosti, boja proti rasizmu, globalnega učenja in učenja za mir.

Tudi letošnja konferenca bo ponudila prostor za vzporedne delavnice ter neformalno mreženje učiteljic in učiteljev ter vseh, ki delujejo na področju globalnega učenja.

VEČ INFORMACIJ, PROGRAM IN REGISTRACIJA BODO NA VOLJO KONEC OKTOBRA.

VABLJENE IN VABLJENI!

Nacionalna konferenca globalnega učenja predstavlja enkratno priložnost, da pristop globalnega učenja predstavimo širšemu krogu izobraževalk in izobraževalcev, medse povabimo strokovnjaka ali strokovnjakinjo, ki z nami deli svoje razumevanje in izkušnje z globalnim učenjem, ter hkrati vsem, ki na tem področju že delujejo, omogočimo izmenjavo idej in izkušenj za vključevanje globalnega učenja v poučevanje. Konferenca je tako prostor izmenjave, srečevanj in učenja, ki vsako leto obogati področje globalnega učenja v Sloveniji. Več o preteklih konferencah si lahko preberete tukaj.

Letošnjo nacionalno konferenco globalnega učenja organiziramo v okviru projekta “Klub učiteljic in učiteljev globalnega učenja“, ki ga v letih 2023-2025 sofinancira Evropska unija. Izražena stališča in mnenja so zgolj stališča in mnenja avtorja(-ev) in ni nujno, da odražajo stališča in mnenja Evropske unije ali Evropske izvajalske agencije za izobraževanje in kulturo (EACEA). Zanje ne moreta biti odgovorna niti Evropska unija niti EACEA.